UA-54830864-1

Ana Sayfa  |  Biz Kimiz  |  Reklam  |  Yayın Akışı  |  Üye Giriş / Kayıt  |  İletişim  

Ana Sayfa  /  GÜNCEL HABER  /  Ramazan’ın bereketi esnafımıza yeter
  • Facebook da Paylaş
Ramazan’ın bereketi esnafımıza yeter
  • 24-06-2014
  • 0 yorum
  • 1235 okunma
Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ESDER) Genel Başkanı Mahmut Çelikus, yaklaşan mübarek Ramazan ayı öncesinde esnaf-tüketici ilişkileri, ayın önemi ve piyasaların nabzına dair bir basın açıklamasında bulundu

ESDER: Ramazan’ın bereketi esnafımıza yeter

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ESDER) Genel Başkanı Mahmut Çelikus, yaklaşan mübarek Ramazan ayı öncesinde esnaf-tüketici ilişkileri, ayın önemi ve piyasaların nabzına dair bir basın açıklamasında bulundu.

Çelikus açıklamasında, Ramazan ayı içerisinde yapılacak zamlara karşı geçen yıl yapılan uyarıları hatırlatarak “Bu yıl ki ramazan ayında da esnaflarımızın zam yapmama konusunda hassas davranması ayrıca sıcak havaların ve orucun etkilerine karşı tüketiciye güler yüzlü ve sabırlı davranılmasını bekliyoruz” diye konuştu.

Genel Başkan Çelikus, Ahilik kültürünü benimseyen  esnafların Ramazan ayını fırsat bilip fahiş fiyatlarla tüketiciyi zor durumda bırakmanın hayırlı bir kazanç olmadığını belirtip, “Esnafların ve ESDER üyelerinin geçen yıl ki ramazan ayı içerisinde gösterdikleri hassasiyeti bu yıl da göstermelerini istiyoruz” diye konuşurken ramazan ayının birlik beraberlik ve yardımlaşma dayanışma ayı olduğunu da sözlerine ekledi.

Ramazanın manevi havasını gönüllerimize işleyelim

Genel Başkan Çelikus, Ramazan ayının manevi havasının gönüllerde bir ömür yer etmesi gerektiğini belirterek, “Ramazan ayı toplumda küslerin barıştığı, kavgaların bittiği, uzlaşmanın sağlandığı bir aydır. Sevgi, kardeşlik ve paylaşma ayıdır. Dar gelirlinin de hatırlandığı, korunup kollandığı bir rahmet ayıdır. Bu ayın ruhuna uygun olarak esnafların ramazan fırsatçılığından kaçınmalarını tavsiye ediyoruz. Ramazanın bereketi herkese yeter. Esnafımızın genel ahlakı içinde fırsatçılık tabiri yoktur. Bu esnaflığın ruhuna yakışmaz.” diyerek “Ramazanın esnaf ve sanatkârımıza ülkemize esenlik, sevgi, kardeşlik ve barış getirmesini ve ülkemizin içinde bulunduğu bu sıkıntılı durumdan çıkmasın da vesile olmasını da umut ediyoruz” dedi.

Etiketler : esder - esnaf - ramazan - esnaftv - dernek -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Başlıklar
MAKALELER YAZARLAR
HAVA DURUMU


ISTANBUL

UA-54830864-1