UA-54830864-1

Ana Sayfa  |  Biz Kimiz  |  Reklam  |  Yayın Akışı  |  Üye Giriş / Kayıt  |  İletişim  

DR TURGAY KARAKAYA
[email protected]
.

Kızlık zarı çok acır mı ?

 
Bakire bayanlar genellikle ilk cinsel ilişkide veya sürtünme şeklinde ön sevişmelerde bekaret bozulması esnasındakızlık zarı çok acır mıdiye merak ve endişe ederler, bazılarıda evlilik öncesi cinsel ilişkiye girip herhangi bir kızlık zarı kanaması ortaya çıkmayan ve zarın yırtılması esnasında herhangi bir acı hissetmeyenlerden oluşur, bu bayanlar kızlık zarı acısı olmadığı için acaba bekaret bozumadı mı diye düşünebilirler, yada kanamanın olmamasını bakireliğin devam ettine yorabilirler. İşin aslı şudur ; kızlık zarı bozulurken acı hissetmeniz şart değildir, bayanların %10 kadarı zarın bozulmasını hissetmezler bile,  ayrıca yine bayanların %5 kadarında esnek kızlık zarı olduğu için cinsel ilişkide kızlık zarı kanı ortaya çıkmaz, ama kızlık zarı ilk penis darbesi ile içten ayrışarak bozulur.

Bu yazımızda kızlık zarının acıyıp acımayacağını açıklamak dışında himen yani bekaret zarı hakkındada önemli bilgiler veriyoruz, kızlık zarı bozulmasını, kızlık zarının bozulduğunun nasıl anlaşılacağını, kızlık zarı bozulmadan hamile kalınıp kalınamayacağını, kızlık zarı dikiminin acı verip vermeyeceğini, kürtajın nasıl yapıldığını, kürtaj fiyatlarının ne kadar olduğu, vajina daraltma ameliyatı ücretlerini, labioplasti ameliyatı fiyatlarınıda detaylı olarak aktarıyoruz.

Kızlık zarının acı verip vermeyeceği, kızlık zarı dikimi, kürtaj, vajina daraltma ve labioplasti hakkında merak ettiğiniz herşeyi İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemizi arayarak bize sorabilirsiniz, yada size daha pratik geliyorsa WhatsApp üzerinden yazın, vakit bulur bulmaz mesajlarınıza cevap yazıyorum.

Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı
İncirli Cad no 9 bakırköy İstanbul
( kemerburgaz üniversitesi yanı, Bakırköy kaymakamlığı az yukarı karşısı )
0212 227 5519
0532 221 3007
0542 215 7274 WhatsApp
Metrobüs : İncirli durağında inip yürüyün,
Vapur: Bakırköy iskelesinde inip yürüyün,
Uçak : Atatürk havalimanında inip taksi ile 10 dakikada ulaşınız,
Şehirlerarası otobüs : Esenler otogarında inip metro ile 10 dakikada İncirli durağına geliniz ve yürüyünüz.
www.facebook.com/kurtajfiyatlari
www.twitter.com/jinekologdr
Skype : Drturgaykarakaya
[email protected]

Kızlık zarı

Anlam olarak kızlık zarı latince himen kelimesinin Türkçe karşılığıdır, vajina girişinde bulunur, üstünü küçük dudaklar ve büyük dudaklar örter, üst ve ön tarafta komşu oluşum idrar deliği ve klitoristir. Kızlık zarı ilk cinsel ilişkide yırtılır ve kızlık zarı kanaması ortaya çıkar , bu geleneksel olarak bekaretin bozulması ve bir kızın artık kadın olması olarak adlandırılır, hatta eski tabirle bayanın kimliğinin değişmesi gibi abartılı anlamlar bile yüklenebilir.

Kızlık zarı bozulması

Kızlık zarının yani bekaretin bozulup bozulmadığı birçok kez tartışma konusu olur, özellikle himenin yırtılması esnasında herhangi bir acı veya kanama ortaya çıkmaması genç bayanları ikilemde bırakabilir, ihtimallere göz atacak olursak ilk cinsel ilişkide kızlık zarı bozulması esnasında kan gelme ihtimali %95'lerdedir, kızlık zarının acıması ihtimali ise %50 lerdedir. Esnek kızlık zarı ilk ilişkide kan gelmese bile içten ayrışarak bozulur ve kızlık zarı muayenesi esnasında ortaya çıkar.

Kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır ?

Gerek gerdek gecesi denilen ilk cinsel birleşmede gerekse sürtünme şeklinde ön sevişme, mastürbasyonda parmağın vajinaya girmesi sonucu kızlık zarı bozulabilir. Bu konuda Turgay hocam kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılırdiye bize başvuran çok oluyor, öncelikle şunu belirtelim penisin vajinaya sadece bir sefer sokulması bile kızlık zarının bozulduğunu garanti eder, yukarıdada anlattığımız gibi kızlık zarı kanaması ve acı , ağrı olması şart değildir, yada gelen kanın miktarının birkaç damla ile sınırlı olması bozulmadığı anlamına gelmez. Sürtünme şeklinde sevişmelerde ise azda olsa kan geldi ise yine bekaretin bozulması olarak yorumlanmalıdır.

Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı ?

Çok ilginç olarak vajina çevresine bulaşan sperm veya zevk suyu tabir edilen prostat salgısı gebeliğe yol açabilmektedir, sperm hücreleri dış ortamda birkaç gün canlı kalabildiği gibi 15-20 cm kadarda yol alabilirler. Bu konuda kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı diye sual edildiğinde cevap tabiki evet olacaktır, gerçektende 20 kürtaj vakasından birinde bakire bayanlarla karşılaştığımızı söylemeliyim. Sürtünme şeklinde ilişki ve ters ilişki tabir edilen anal seks bu şekilde gebeliğe yol açabilmektedir. İkinci adımda akla gelecek soru ise kızlık zarı bozulmadan kürtaj yapılabilir mi olacaktır, evet yapabiliyoruz.

Kızlık zarı dikimi çok acı verir mi ?

Hymenoplasty yani kızlık zarı dikimi çok acı verir midiye korkunuz varsa hiç merak etmeyin, lokal anestezi yani bölgesel uyuşturma ile gerçekleştirdiğimiz bekaret dikimi ameliyatında bilinciniz açık olmasına karşın herhangi bir acı hissetmiyorsunuz, hatta bazı bayanlar dikim esnasında cep telefonları ile görüşme/sohbet bile yapıyorlar. Kızlık zarı dikimi sonrası ilk günlerde sıkıntınız olmayacaktır, zira ağrı kesici ilaç veriyoruz.
12-12-2015 15:14
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Yazıları
MAKALELER YAZARLAR
HAVA DURUMU


ISTANBUL

UA-54830864-1